CO.MEDIA / intermediální integrál Martina Myšičky / host Jefim Fištejn / 20:00

Jefim Fištejn se narodil roku 1946 v židovské rodině v ukrajinském Kyjevě, který byl tehdy součástí Sovětského svazu. V letech 1964 až 1969 studoval fakultu žurnalistiky na Lomonosovově univerzitě v Moskvě.

Od roku 1969 do roku 1980 žil v Praze, kde pracoval jako překladatel. Po podpisu Charty 77 byl pronásledován a v roce 1980 byl donucen emigrovat do Vídně. Od roku 1981 do roku 1996 působil jako politický komentátor rozhlasové stanice Rádio Svobodná Evropa, kde se specializoval především na středoevropskou a východoevropskou oblast.

V letech 1996 a 1997 byl šéfredaktorem Lidových novin. Následně se opět vrátil do redakce Rádia Svobodná Evropa / Rádia Evropa jako politický komentátor, kde se později stal i zástupcem programového ředitele. Od devadesátých let také působí jako externí spolupracovník rozhlasové stanice Český rozhlas 2 – Praha. 

O výše zmíněném si samozřejmě budeme s panem Fištejnem povídat, ale dotkneme se především problematiky, týkající se historie a současnosti Ruské federace, Ukrajiny a jejich vztahů v co nejširším kontextu. 

Jefim Fištejn propojuje odborné znalosti s žurnalistickými kvalitami na základě svých bohatých osobních zkušeností. Budeme velmi rádi, když budete tento večer s námi.