DEJVICKÉ DIVADLO SLAVÍ 25 LET / TISKOVÁ ZPRÁVA


Dejvické divadlo se poprvé otevřelo pro veřejnost 14. října 1992, ještě jako součást tehdejšího Obvodního kulturního domu Prahy 6. Tehdy se v provizorně zkolaudovaném prostoru odehrála tři představení inscenace Johanes doktor Faust a poté se divadlo opět uzavřelo, aby mohly být definitivně dokončeny všechny stavební práce. Znovu a natrvalo se diváci vrátili v prosinci téhož roku. O další tři měsíce později, v březnu 1993 získalo Dejvické divadlo status profesionálního divadla. Celá zahajovací sezona 1992/1993 tedy byla ve znamení otevření nového divadla, a proto i celá sezona 2017/2018 bude ve znamení dvacátého pátého výročí.Jednotlivé akce budou průběžně aktualizovány.

 

Akce věnované 25. výročí:

 

Od 22. září 2017 DEJVICKÉ DIVADLO / PLAKÁTY

Výstava plakátů výtvarnice Tanii Stránské k inscenacím Dejvického divadla v centrální hale ústřední budovy Městské knihovny v Praze na Mariánském náměstí potrvá do 18. prosince.

14. října 2017 od 18 hod.

DEJVICKÉ DIVADLO 25 LET – společenské setkání

Program večera Vernisáž výstavy ROVNOVÁHA – SPŘÍZNĚNÍ – VZKŘÍŠENÍ. Plakáty Tanii Stránské k inscenacím Dejvického divadla. Nejedná se o přenos výstavy z Městské knihovny, výstava v Anti.kvariátu bude mít vzhledem k prostoru širší záběr. Přesto jde i v tomto případě o pouhý průřez 25leté tvorby této kmenové výtvarnice divadla.

Slavnostní odhalení nové podoby průčelí Dejvického divadla a představení celkového návrhu revitalizace vnějšího prostoru před divadlem, jehož první etapou je právě průčelí.

Slavnostní shromáždění všech hostů v sále divadla, během kterého bude odhalen umělecký objekt Františka Skály. Výtvarník jej Dejvickému divadlu bezplatně zapůjčil.

Hudební vystoupení skupiny PLEASE THE TREES a Václava Havelky, který je mimo jiné také autorem hudby k některým inscenacím Dejvického divadla.

12. listopadu 2017 – Premiéra hry Miroslava Krobota a Luboše Smékala HONEY

Společný projekt Dejvického divadla a souboru Cirk La Putyka bude uváděn v multikulturním prostoru Jatka78. Dejvické divadlo se poprvé představí v koprodukčním projektu. V režii Miroslava Krobota se prolnou členové obou souborů, jejichž umělecké prostředky jsou na první pohled zcela odlišné, přesto mají mnoho společného, s cílem vytvořit zcela nový a unikátní divadelní zážitek. Tvůrčí tým tvoří dále Rostislav Novák ml. (režijní a pohybová spolupráce), Jakub Kopecký (scénografie), Kristina Záveská (kostýmy & make-up), Jan Balcar (hudba), Thomas Steyaert (choreografie). Hrají Jan Balcar, Šárka Fülep Bočková, Jenovéfa Boková, Vojtěch Fülep / Ondřej Malý, Jana Holcová, Jiří Kohout, Daniel Komarov, Lenka Krobotová, Tereza Nádvorníková, Václav Neužil, Jaroslav Plesl, Vladimír Polívka, Anna Schmidtmajerová, Pavel Šimčík, Alexandr Volný, Jiří Weissmann.

19. prosince 2017 – Premiéra nové inscenace režiséra Jiřího Havelky (název bude zveřejněn v průběhu listopadu) Jedná se o čtvrtou spolupráci Jiřího Havelky s Dejvickým divadlem. Autorská inscenace, na jejíž podobě se opět bude podílet celý tvůrčí tým.

Po premiéře bude následovat křest publikace PÁTÝCH PĚT, která volně navazuje na FOTOALBUM DEJVICKÉ DIVADLO 20 LET z roku 2012 a která mapuje právě uplynulých pět let. Zájemci budou mít možnost zakoupit i dárkové balení obou knih.

Duben 2018 – Premiéra inscenace Petra Zelenky s pracovním názvem ELEGANCE MOLEKULY. Hra inspirovaná životem vědce Antonína Holého a jeho objevy, které zásadně přispěly k léčbě pacientů nakažených virem HIV. O neuvěřitelně dramatické a složité cestě, která vede z laboratoře do lékárny. Hra vznikla ve spolupráci a s finančním přispěním nadace NEURON.

Červen 2018 – Společenské setkání všech, kteří Dejvickým divadlem za uplynulých 25 let prošli

Září 2018 – Přímý přenos inscenace Vzkříšení na ČT art.

Další výroční akce budeme upřesňovat v průběhu sezony.