13. 10. / SEVERSKÝ DIVADELNÍ VEČER S PŘÍZRAKY


Skandinávský dům a Dejvické divadlo v rámci projektu Severské divadelní večery uvádějí doprovodnou akci k inscenaci hry Henrika Ibsena Přízraky.

Před představením 13. října se uskuteční krátký lektorský úvod nordistky Karolíny Stehlíkové, na který po představení naváže moderovaná debata s tvůrci inscenace. 

Lektorský úvod začíná v 19:00 v Anti.kvariátu Dejvického divadla.
Debata s tvůrci se koná po skončení představení v divadelním sále.

Vstup na úvod a debatu je zdarma coby součást vstupenky na představení.

Informace pro členy Skandinávského domu:

Předložte na pokladně platnou členskou kartičku Skandinávského domu a řekněte heslo „Skandinávský dům“ a získejte vstupenku na představení za zvýhodněnou cenu.

Divadelní večery aneb Kdo se bojí…?

Ve spolupráci s vybranými divadly uvádějícími texty skandinávských autorů zahájil Skandinávský dům v roce 2017 cyklus tzv. Severských divadelních večerů. Rádi bychom divákům umožnili hlubší seznámení se severskou dramatikou, která sice není tak populární jako severské detektivky, ale umí být obdobně nakažlivá. Nebojte se s námi vyrazit po české severské divadelní stopě! Nevšední horizonty a vhledy do severské krajiny zajištěny. Běžky netřeba.

Půjde o komentovaná divadelní představení, která sestávají z lektorského úvodu před představením a různé podoby nabývající besedy či sdílení společných dojmů ze zhlédnutého představení. Úvod zprostředkuje informace o autorovi, hraném textu a širším kontextu hry, případně zorientuje diváky v inscenační tradici (u známějších, opakovaně uváděných dramatických textů). Po představení následuje možnost se nad inscenací společně zamyslet. Divadelní večery se konají v prostorách pražských a brněnských divadel, a to podle aktuálního výběru titulů 2–4x ročně.

www.skandinavskydum.cz