KOUZELNÁ FLÉTNA NA MALL.TV


Další inscenace Dejvického divadla na MALL.TV

KOUZELNÁ FLÉTNA OD 2. 4. 20:00

Od 22. března vysílá MALL.TV v rámci dobročinného projektu #kulturažije inscenaci DD Černá díra. Velice náš těší obrovský zájem diváků, kteří Černou díru zhlédli, a děkujeme všem, kteří přispěli ve stále aktivní sbírce na donio.cz .

Od 2. dubna bude MALL.TV uvádět kromě Černé díry další titul Dejvického divadla, který už není na repertoáru, a diváci tak budou mít jedinečnou možnost jej znovu vidět.

KOUZELNÁ FLÉTNA, Mozartova opera o dvou dějstvích v režii Miroslava Krobota, měla premiéru 7. 10. 2003. Uváděný záznam vznikl během jednoho z posledních představení v červnu 2006.

„Lákala nás kombinace Mozartovy lehkosti a geniality s naším sklepem. Není to však žádná hra na Kouzelnou flétnu, ale pokus Dejvického divadla o operu. S živým orchestrem a řadou hostů. Pro nás bylo navíc velmi zajímavé pokusit se spojit náročný zpěv s činohrou. Dramaturgicky je to sice nečekaný odskok, ale od toho jsme tady, abychom, podobné odskoky dělali. Navíc je v Kouzelné flétně téma, kterým se zabýváme i v dalších inscenacích. Téma snů o ideálu, snů o lásce a věčném přátelství. A zajímá nás jejich srovnání s pocity současného člověka. Byl bych ovšem rád, kdyby se i v Kouzelné flétně poznalo, že je to Dejvické divadlo.“ Miroslav Krobot

Další informace nawebových stránkách Dejvického divadla.

Sledujte od 2. dubna 2020 od 20:00 na MALL.TV!