PREMIÉRA PRO NEMOC ZRUŠENA


Vážení a milí přátelé, příznivci Dejvického divadla,

naneštěstí i na nás dolehla tato nepředvídatelná covidová doba a vzhledem k náhlému onemocnění v souboru jsme nuceni zrušit všechny

premiéry inscenace Každý má svou pravdu plánované na 28. 11., 29. 11. a 3. 12. 2021.

Věřte, že nás to nesmírně mrzí, i s ohledem na to, že premiéry rušíme takzvaně v cílové rovince, ale s vyšší mocí nemůžeme zápasit.

Budou-li nám okolnosti přát (a my věříme, že ano), premiéry se uskuteční v průběhu ledna 2022. 

Vážení přátelé, přijměte prosím naši omluvu, zachovejte nám svou přízeň a především buďte zdraví!

 

Blanka Cichon

ředitelka Dejvického divadla

 

 

Pravda může být různá. Absolutní, relativní, částečná, úplná, krutá, naprostá, velká… A každý má tu svou.

Komedie o tom, že se často ztratíme hledáním vlastní, mnohdy nepodstatné pravdy, zatímco nám uniká něco mnohem podstatnějšího. A přitom stále platí, že E = mc2.

Inscenace Každý má svou pravdu je třetí premiérou Dejvického divadla v sezoně 2021/2022. Hra Luigiho Pirandella, jednoho z největších italských dramatiků a nositele Nobelovy ceny za literaturu, je součástí tzv. trilogie „divadlo na divadle“ (později k ní přibyly ještě tituly Šest postav hledá autora a Dnes večer improvizujeme).

Michal Vajdička, který se touto režií po šesti letech do Dejvického divadla vrátil, oslovil ke spolupráci svůj osvědčený tým tvůrců, kteří s DD dlouhodobě spolupracují. Vedle dramaturga Daniela Majlinga je to scénograf Pavol Andraško, kostýmní výtvarnice Katarína Hollá a hudební skladatel Michal Novinski.

Hrají: Klára Melíšková, Veronika Khek Kubařová, Jaroslav Plesl, Martin Myšička, Lenka Krobotová, Hynek Čermák, Zdeňka Žádníková, Jana Holcová, Ivan Trojan, Lukáš Příkazký, Denis Šafařík, Antonie Formanová a další.