VÝSTAVA V ANTI.KVARIÁTU


TŘICET NENÍ DVACET / fotografie-obrazy z Dejvického divadla

Speciální tisk fotografií TŘICET NENÍ DVACET vznikl u příležitosti třicátého výročí založení Dejvického divadla. Unikátní snímky, zachycující jedinečné okamžiky členů souboru, vznikly v průběhu uplynulých let nejen v zákulisí Dejvického divadla, ale také na dalších místech, kde Dejvické divadlo hrálo.

Alena Hrbková je absolventkou fotografické školy v Mnichově, kde také na počátku své umělecké kariéry působila. Ještě předtím, než začala spolupracovat s Dejvickým divadlem, stala se vyhledávanou autorkou snímků v prestižních gastronomických časopisech (Marianne, Marianne Bydlení, Elle, Apetit, Gourmet, Prima FRESH, F.O.O.D. aj.), její fotografie zdobí více než 150 kuchařských knih, a to nejen v Čechách, ale i v Německu. 

V roce 1998 ji požádala výtvarnice Dejvického divadla Tania Stránská o fotografii režiséra do programu k inscenaci Hry ze smetiště. Portrét Huberta Krejčího tak byl první fotografií Aleny Hrbkové pro Dejvické divadlo.

Během následujících let se stala nejen citlivou dokumentaristkou většiny významných akcí v DD, ale také kamarádkou, která si i v dnešní hektické době na Dejvice vždycky najde čas.

V Dejvickém divadle kromě tvorby reportážních fotografií měla i velký podíl na vzniku knih FOTOALBUM 20 LET a PÁTÝCH PĚT a je také autorkou portrétních snímků členů uměleckého souboru a velkoplošných fotografií, které jsou umístěné na stěnách Kavárny Dejvického divadla a Anti.kvariátu.