KNOFLÍKÁŘI / KOMORNÍ DIVADLO ARTÉ / 21. 10. 16:00 + 19:30


Hořká ironická komedie podle původního scénáře, díky kterému vznikl stejnojmenný slavný kultovní film. Propojené povídky ukazující různé typy lidí a jejich životní osudy – od příjemného taxikáře s jeho kýchací ženou, přes psychologa s každodenními rituály, pitomce, který umí doplivnout na lokomotivu, až k lidem, kteří jsou poslední slušná generace, a amerického pilota, který lituje svého činu. Neskutečně vtipný a originální příběh s nádechem ostré aktuality.

Komorní divadlo Arté je divadelní soubor složený z profesionálních herců z Ostravy a z nadšenců z Frýdku-Místku. Soubor funguje již osm let a za svoji existenci má na svém kontě několik představení podle vlastní autorské adaptace, s originální režií, s originální hudbou a excelentními hereckými výkony. Po Příbězích obyčejného šílenství (premiéra v roce 2015) se jedná o druhý titul divadla, který vychází z předlohy Petra Zelenky. Jejich Knoflíkáři jsou navíc prvním divadelním zpracováním tohoto původního filmového scénáře na světě. 

Uvádí: Komorní divadlo Arté

Autor filmového scénáře: Petr Zelenka

Divadelní adaptace, úprava a režie: Jakub Vašek

Hrají: Marcela Čapková, Miroslav Rataj, Jakub Vašek, Lucie Okonová, Jan S. Kukuczka, Jan Vrbacký, Ondřej Haladej, Tereza Pobudová, Jaroslav Pszczolka

Po večerním představení (19:30) následuje beseda s Petrem Zelenkou!

více o představení zde: